بازدید وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از نمایشگاه دستاوردهای نهاد وقف

بازدید وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از نمایشگاه دستاوردهای نهاد وقف

 

همزمان با افتتاحیه نمایشگاه های «میراث وقف» و «دستاوردهای نهاد وقف» در روز شنبه مورخ ۱۱ آبان‌ماه 1398، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر خاموشی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و دکتر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، از نمایشگاه دستاوردهای نهاد وقف که بخشی از فعالیت‌های بنیاد فرهنگی البرز نیز در قالب چندین تابلو در آن به نمایش درآمده است، بازدید نمودند.

 

طی این بازدید، مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز توضیحاتی را پیرامون نیات واقف خیراندیش بنیاد؛ مرحوم حسینعلی البرز جهت استحضار وزیر میراث فرهنگی و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه مطرح نمود.

 

مهندس ارشدی در این معرفی کوتاه، ضمن اشاره به قدمت 57 ساله جایزه بنیاد البرز، بنیان این جایزه را براساس سنت حسنه وقف برشمرد که بر همین مبنا مقرر است مطابق نیت واقف، در سال جاری طی دو همایش ملی دانش آموزی و نخبگانی از نوباوگان، دانش‌آموزان، دانشجویان، مخترعان و دانشمندان برتر کشور تجلیل به عمل آید.

 

دکتر خاموشی نیز توضیحاتی را در خصوص اقدامات واقف و ممنوعیت بنیاد از دریافت هرگونه کمک از اشخاص حقیقی و حقوقی بیان کرد.

 

دکتر مونسان هم ضمن تمجید نسبت به نیت مرحوم البرز، بر افزایش شناخت جامعه در خصوص این جایزه معتبر علمی در کشور تاکید نمود.

 

شایان ذکر است این نمایشگاه تا تاریخ 1398/08/16 میزبان علاقه‌مندان به حوزه وقف در محل موزه اسلامی (واقع در موزه ملی ایران) در خیابان سی تیر است.

۱۳۹۸/۸/۱۴ بازگشت