حضور بنیاد فرهنگی البرز در نمایشگاه دستاوردهای نهاد وقف

حضور بنیاد فرهنگی البرز در نمایشگاه دستاوردهای نهاد وقف

 

همزمان با دهه وقف، آیین گشایش نمایشگاه «میراث وقف»، روز شنبه مورخ ۱۱ آبان‌ماه 1398 با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر خاموشی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و دکتر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در محل موزه ملی ایران برگزار شد.

 

در این نمایشگاه که به‌ مناسبت فرارسیدن دهه وقف برگزار شده است، دستاوردهای سنت حسنه وقف در قرون گذشته (موزه وقف) شامل آثاری از وقفیات، اسناد وقفی و اموال موقوفه‌هایی که ارزش مذهبی، میراثی و تاریخی دارند، جهت بازدید عموم ارائه شده است. در نمایشگاه دیگری با عنوان «دستاوردهای نهاد وقف» نیز آثار ۱۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه‌های پزشکی، صنعتی و کشاورزی که سازمان اوقاف و امور خیریه از طریق موقوفات با نیات مرتبط اقدام به حمایت از آن‌ها کرده است، در فضای باز موزه ملی ایران به نمایش درآمده است.

 

شایان ذکر است بخشی از فعالیت‌های بنیاد فرهنگی البرز نیز در این نمایشگاه، در قالب چندین تابلو جهت بازدید عموم قرار گرفته است.

 

مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز که در آیین افتتاحیه این نمایشگاه حضور یافته بود، در زمان بازدید تعدادی از مسئولان، توضیحاتی را پیرامون نیات واقف و اقدامات بنیاد برای اطلاع ایشان مطرح نمود.

 

این نمایشگاه تا تاریخ 1398/08/16 از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر میزبان علاقه‌مندان به حوزه وقف و پژوهشگران و دانشجویان علاقه‌مند به تاریخ، تمدن و فرهنگ اسلامی ایران در محل موزه اسلامی (واقع در موزه ملی ایران) در خیابان سی تیر است.

۱۳۹۸/۸/۱۴ بازگشت