جلسه با مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش:

تاثیر اقدام فرهنگی مرحوم البرز برای سالیان سال در رگ های جامعه جاری است.

 

 

در دیدار مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز با مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش، بر افزایش سطح تعامل دو مجموعه تاکید شد.

 

در ابتدای این جلسه که در تاریخ 1398/03/23  با حضور سرکار خانم مسگرزاده مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش، آقای جعفری معاون دفتر آموزش دوره اول متوسطه، آقای مهندس ارشدی مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز، آقای امیریان معاون و آقای میرصانع مدیر فرهنگی و اجرای نیات واقف بنیاد فرهنگی البرز در محل دفتر بنیاد تشکیل شد، آقای مهندس ارشدی ضمن قدردانی از حضور میهمانان، گزارشی از فرایند و روند برگزاری همایش ملی پنجاه و ششمین سال جایزه بنیاد البرز  را که در اسفند 97 و بمنظور تجلیل از دانشمندان، مخترعین، دانشجویان پزشکی و غیرپزشکی و طلاب انجام پذیرفته بود، ارائه دادند.

 

ایشان با بیان قدمت 57 ساله جایزه بنیاد البرز و ماهیت وقفی آن و همچنین عدم وابستگی این جایزه به هیچ مجموعه دولتی و غیردولتی در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به تبیین اهداف بنیاد فرهنگی البرز در برگزاری همایش دانش­آموزی در سال جاری پرداختند.

 

مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز با اشاره به مبلغ مناسب مادی جایزه بنیاد البرز در مقایسه با دیگر جشنواره‌ها و مسابقات جاری کشور افزودند: در حال حاضر می توان جایزه بنیاد البرز را در زمره اولین (به لحاظ قدمت) و باارزش­ترین (به لحاظ مبلغ ریالی) جایزه­های علمی کشور قلمداد کرد. این درحالیست که رویکرد مدیریت جدید بنیاد در این است که با ارتقای اعتبار معنوی جایزه بنیاد فرهنگی البرز، جایگاه آن به را به جایی برساند که منتخبین و برندگان جایزه بنیاد البرز این جایزه را با افتخار در سوابق خود قرار دهند.

 

در ادامه سرکار خانم مسگرزاده، مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نیت والا و نیک اندیشانه مرحوم البرز و اثرگذاری این حرکت در جامعه و جاری بودن آن در رگ های جامعه برای سالیان سال، بر مضاعف شدن درجه ماندگاری اقداماتی که در حوزه آموزش و پرورش انجام می شود و با حوزه وقف نیز ممزوج می گردد، تاکید کردند.

 

ایشان با تجلیل از دایره نیت واقف و گستره پوشش منتخبین جایزه بنیاد البرز از سطح دانشمند تا دانش آموز و حتی نوباوه، به ارتقای جایگاه نقش‌آفرین این جایزه از برگزاری صرف یک همایش یک روزه، به همراهی بنیاد در طول مدت تحصیل در کنار منتخب اشاره کردند و این موضوع را باعث ایجاد گفتمان اجتماعی و هرچه بیشتر شناخته شدن نیت والای مرحوم البرز در جامعه برشمردند.

 

معرفی جشنواره نوجوان خوارزمی و اهداف تشکیل این جشنواره، از دیگر بخش های این جلسه بود که در ادامه بر ظرفیت مناسب تعاملی دو مجموعه وزارت آمورش و پرورش و بنیاد فرهنگی البرز در این مسیر و اشاعه و ترویج فرهنگ وقف علمی تاکید شد.

 

در بخش بعدی این دیدار، آقای جعفری معاون دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به حرکت موثر و ارزنده بنیاد فرهنگی البرز در برگزاری همایش‌های دانش­آموزی، به بیان برخی از نکات مرتبط با این همایش‌های استانی در سنوات گذشته و شیوه انتخاب دانش آموزان پرداختند و در ادامه پیشنهاداتی را در راستای افزایش حوزه اثربخشی همایش نظیر: شناسایی دانش آموزان مستعد، ایجاد شبکه ارتباط  دانش­آموزان با بنیاد فرهنگی البرز و راهکارهای آن، اشاعه فرهنگ وقف علمی و استفاده از ظرفیت­های وزارت آموزش و پرورش؛ توضیحاتی را درخصوص جایگاه جشنواره نوجوان خوارزمی و محورهای این جشنواره و همچنین پیشنهاد همکاری بنیاد فرهنگی البرز با آموزش و پرورش در این جشنواره نوجوان خوارزمی بیان نمودند.

 

در پایان جلسه ضمن جمع­بندی موضوعات جلسه توسط آقای مهندس ارشدی و پاسخ به سؤالات و پیشنهادات مطروحه، بر استمرار و هدفمندتر شدن جلسات مشترک دو مجموعه با هدف افزایش ضریب اثرگذاری اقدامات تاکید گردید.

۱۳۹۸/۳/۲۷ بازگشت